Dzīvais stāsts, kurš pa dzīvi aizved pie stāstniekiem

.

Šīs ir mūsu - Šambungu – virtuālās mājas, kurās ziņojam par savām gaitām, rādām savas bildes un stāstam savus stāstus. Šeit ir arī viena no vietām un iespējām, kur un kādā veidā sastopamies ar saviem saimniekiem un nokļūstam savās īstajās mājās. Protams, arī šobrīd ne jau virtuālajā vidē vien dzīvojam. Mums ir īsta māja, bet galvenais – savi, īsti un dzīvi meistari – Lauris un Arnita. Un tieši pateicoties viņiem, viņu dzīvotpriekam un darbotiespriekam, esam gan mēs, gan mūsu bildes un stāsti, gan mūsu virtuālās un īstās mājas.

Par to arī šis DZĪVAIS STĀSTS.

KAS IR LAURIS UN ARNITA? UN KO VIŅI DARA?

  • Viņi meistaro Šambungas – Šamaniskās spēka bungas. Dzīvāk šo procesu varētu raksturot tā  viņi iziet katru bungu unikālo tapšanas ceļu. Redz, ar bungu darināšanu nenotiek tā vienkārši “sagribēju – uztaisīju”. Katru bungu pamatā ir dzīvība, kura piekritusi skanēt un vibrēt šajā pasaulē arī pēc savas aiziešanas.

Bungas meklē saimniekus! Dzīvāk sakot – šī ir viena no sastapšanās vietām cilvēka ceļā pie savām bungām (Vēlies bungas? Bungu bildes).

 

  • Cilvēku dzīves mainās, kad tajās ienāk bungas. Bungas ir kā dzīva būtne. Un tām nepieciešama attieksme un rūpes kā pret dzīvu būtni. Krasas gaisa temperatūras un mitruma svārstības lieki staipa un deldē ādu, kas, ja notiek regulāri un ilgstoši, ietekmē bungu skanējumu. Tāpēc labāk tām atrast vietu cik vien iespējams konstantā vidē, bet transportēt ietītas kādā sedziņā vai tarbā. Vai arī skaistā, ērtā un stilīgā Laura meistarotā klūgu somā – mājiņā, kādā jau dzīvojas daudzas bungas – gan tās, kas vēl mūsmājās, gan tās, kas jau atradušas savus saimniekus.

Klūgu pinumi – bungu somas, suņu, kaķu, velo-, rokas- un mugursomas kā arī kārbiņas, groziņi un citas foršas klūgu lietiņas.

 

  • Viņi rada iespēju un apstākļus tiem, kuri savas bungas vēlas meistarot paši. Jāpiebilst gan, ka viņi neorganizē “meistarklases pēc noteikta plāna”. Šambungu darbnīcas ir īstā pieturvieta īstajā laikā, kurā sastopas īstie cilvēki, lai kopīgi izdzīvotu bungu tapšanas stāstu.

Laiktelpas Šambungu darbnīcas ( Vēlies bungas? ).

 

  • Viņu pašu bungas – Bungubungas – ir viņu palīgs un instruments sarunās ar cilvēkiem. Bungu skaņa un vibrācija mijiedarbojas ar cilvēka enerģētisko lauku. Savukārt ieliktais nodoms spēj veikt vajadzīgās fiziskā un/vai psiholoģiskā stāvokļa izmaiņas no esošā uz vēlamo. Tādējādi ar bungu palīdzību viņi spēj gan diagnosticēt (noteikt esošo stāvokli), gan dziedināt (to uzlabot). Ar savām bungām viņi pavada cilvēkus īpašos ceļojumos katra paša bezgala plašajā pasaulē, vietās, kurās ikdienā pietrūkst drosmes vai pacietības ielūkoties. Šādi iespējams palīdzēt cilvēkam viņa ceļā – pārkāpt kādai aizai, atbrīvot dūksnājā iestigušu kāju un spert nākamo soli. Bungu vibrāciju viņi dažkārt pastiprina ar balss skaņām. Un nebūt ne ar šamanisko “heijā-heijā” vai tautasdziesmām, kaut nenoliedz un prot arī tos. Bet viņu repertuārā ir mūsdienīgas dziesmas, kuru melodijās un vārdos ielikta īpaša nozīme un liels spēks, kas darbojas dzīvi un efektīvi, tādējādi vēl vairāk nostiprinot bungu vibrāciju dziedniecisko iedarbību.

Dziedinoši ceļojumi un ceļo(jo)ša dziedināšana bungu un balsu vibrācijās!

 

  • Viņi dzīvo uz ZEMES šī vārda dzīvā nozīmē, jo viņu mājās kalna pļavā pie ezera grīdu nav. Savukārt viņu mājas ir celtas pašu rokām no tā, ko dod daba – koka baļķiem, malkas pagalēm, kārklu pinumiem, māla un velēnām. Turklāt tā nav vis askētiska būdiņa, bet gan Laikā tapis mākslas darbs ar dabīgi savdabīgu dizainu. Gandrīz apaļais (precīzāk – 13stūru) namiņš jauno priedīšu ielokā iznirst kā no citas pasaules. Dažādās formās dabīgi izliektie baļķi, kas namiņa iekšienē veido plauktiņu, balkoniņu, terašu un pakāpienu labirintus, šķiet, atrodas nepārtrauktā kustībā. Un kad saimnieki vēl ņem un uzbungo… Sajūta, ka esi iekāpis Laika mašīnā! Patiesi, ikviens, kurš šeit pabijis, mājup dodas jau nedaudz cits, citādāks. Domīgāks, apņēmīgāks, iedvesmotāks vai vienkārši smaidīgāks.

Ceļojumi Dabas dotā Laika mašīnā mūsmājās!

 

  • Viņi dzīvo LAIKĀ, sadarbojoties un līdzdarbojoties ar to. Pētot un izdzīvojot dažādus laika ritus, viņi aizvien vairāk stiprina savu varēšanu izprast vakardienu, dzīvot šodienu un ar paļāvību radīt rītdienu. Un spēj stiprināt šo varēšanu arī citiem.

Iedvesmojošas sarunas un konsultācijas par katra personīgo vietu LAIKĀ, dažādos tā ritos, ritmos un kalendāros (Saules gadskārtas, klasiskā, HAMburgas un šamaniskā astroloģija, Taro kāršu izlikumi utt.)

 

  • Viņu dzīve ir RITUĀLS, kuru viņi pieņem, rada un virza. Savukārt Saules gadskārtās un citos spēcīgos laiktelpas punktos ap viņiem pulcējas esošie un aizvien jauni domubiedri, lai rituālā veidā, katrs sajūtot savu vietu tajā un liekot savu nodomu, svinētu šos notikumus kopā.

Gadskārtu un citu notikumu rituālu radīšana un svinēšana (gan savās mājās, gan citviet).

 

  • Viņu dzīve ir CEĻŠ, kuru viņi iet, darbinot visas savas maņas, tādējādi sajūtot, kurp tas ved un kurā virzienā liekams nākamais solis. Viņi laiž Nodoma enerģiju pa priekšu un vēro zīmes, un ik solis iegūst maģisku nozīmi un ir brīnumu pilns. Kur ceļš, tur ceļabiedri. Reizēm kāds pievienojas uz kopīgu ceļa gabaliņu vienkārši intereses pēc. Reizēm kāds uzrodas ar jautājumu, uz kuru kopīgā ceļa posmā saņem atbildi. Reizēm gadās sastapt kādu nomaldījušos, kuram, bilstot pāris vārdus un pavadot dažus soļus, drīz vien nozaudētais virziens atrodas. Un galvenais – katrs sastaptais ceļabiedrs dāvā iespēju saskatīt aizvien ko jaunu savā ceļā!

Ekskursijas Dabā (Spēka vietās – Pokaiņu mežā, Ogres Zilajos kalnos) un Cilvēka dzīvē.

 

Šādi, lūk, dzīvi izvilkumi no dzīves. Tomēr tos visus kaut kas vieno, tiem visiem ir viena, kopīga būtība. Kas tas ir? Tas ir DZĪVAIS STĀSTS. Stāsts no dzīves. Jo savu dzīvi viņi DZĪVO. Un dzīvi dzīvojot rodas dzīvi stāsti. Un šie stāsti viņiem vienmēr un visur ir līdzi, visās viņu gaitās. Meistarojot bungas, ekskursijās, rituālos, sarunās, mājās un ciemos – viņi STĀSTA STĀSTUS. Un klausās citu stāstus. Un stāsti top dzīvesgudrāki. Un tad tie top pierakstīti. Pierakstītie, dzīvojot dzīvi, tiek radīti un top uzrakstīti. Uzrakstītie turpina savu dzīvi lasītāju pieredzēs. Un tad tie tiek stāstīti tālāk.

Lūk, kas ir DZĪVIE STĀSTI – TIE DZĪVO!

un

LŪK, KAS IR LAURIS UN ARNITA – STĀSTNIEKI!

un

LŪK, KO VIŅI DARA – DZĪVO UN RADA UN STĀSTA DZĪVUS STĀSTUS – STĀSTUS, KAS DZĪVO!