Leo stāsts

.

Precīzāk gan būtu teikt, ka šis ir Šambungu priekšvārds Leo stāstam, kas varbūt kaut kad taps stāstīts. Jo šeit stāstām, kādā veidā mēs TO piedzīvojām, cerot un ticot, ka reiz pats Leo pats pastāstīs savu stāstu, tā, kā viss bija un ir PA ĪSTAM.

Savas dzīves šeit, Dabā, otrajā vakarā Lauris un Arnita “ar saimniecisku vērienu” devās pastaigā pa “savu” teritoriju, sapņodami un plānodami, kā te viss būs. Frāzes ir ieliktas pēdiņās nebūt ne nejauši, to vēlāk stāstā sapratīsiet J Kāpjot kalnā no ezera puses, Lauris pamanīja nelielu akmeni guļam zemē. Jāņem tik ciet, saimniecībā noderē4s – plītij, mājai vai vēl kur. Ar kāju mēģinot to izspert no velēnas, radās nojausma, ka akmens varētu būt lielāks nekā sākotnēji šķita. Abi nu ņēmās ar “ar visām četrām” kārpīt zemi un atbīdīt velēnu – un gribi tici, gribi ne – skatiem pavērās īsta seja. Piere, acis, deguns. Mierpilns skats, kas vērsts ziemeļrietumu virzienā – virzienā, kurā novietojušies visi nozīmīgākie Latvijas pilskalni. Un ap akmeni zāle saaugusi īpaši kupla, bieza un qauglīga, kas liecina par kādu pazemes dzīslu. MAĢISKS akmens, patiesi! Tiklīdz atklāts, tas, šķiet, sāka stāstīt par sevi, par Vietu, par Laiku. Un pat ja tajā mirklī šo viņa vēsti uzreiz neatkodējām, tad nešaubāmies, ka LAIKĀ tas pamazām notiks. Un ne velti frāzi “ar saimniecisku vērienu” rindkopu augstāk nācās ielikt pēdiņās, jo nu bija kļuvis skaidrs, KURŠ ir šīs vietas patiesais saimnieks :). Vārds Leo atnāca uzreiz, jo kaut kas šajā viedajā akmens sejā atgādina spēcīgu un mierīgu lauvu. Vēlāk jau akmens sejā katrs sazīmēja kaut ko savu, bet nu vārds Leo saimniekam ļoti patīk un piestāv.

Tā kā Leo dzīvo pārdesmit metru tālāk no mūsu telšu un būvniecības zonas, tad tas ikreiz ir notikums – APCIEMOT LEO. Tieši pie viņa bez variantiem un jautājumiem radās rituālā uguns vieta (jo tā uguns, kas vairākas reizes dienā tiek kurināta “mājās”, ir pavarda uguns), un tieši pie viņa tika piedzīvoti MAĢISKIE vasaras saulgrieži ar mākoņu virzīšanu un piebungoti saulainie “Sociālie līgosvētki”. Un tieši pie Leo ir ievāktas visskaistākās madaras, kosas, pelašķi un āboliņš, kuri jau sažāvēti un gatavi baudīšanai, un tieši pie Leo Arnita un / vai Lauris dodas veikt kādu darbību, kurai nepieciešams atbalsts, piemēram, sen nelietotu taro kāršu “restartu”, kādu Šambungu “iedarbināšanu” un vēl visu ko.

Lūk, kas pa stāstu, kas pa Šambungu priekšvārdu ĪSTAJAM STĀSTAM, KO TAD ARĪ NO Leo visi un visas pacietīgi gaidām :)