Pavasara Saulgriežu stāsts

.

Ir tāds spēks kā Laika relativitāte. Tā atspoguļo un pierāda to, ka ne vienmēr tas taisnākais ceļš ir arī ātrākais. Un ne vienmēr līklocis ir līkums. Vienkārši – ir secība, kurā notikumi, izrietot cits no cita, aizved līdz mērķim ātrāk, apzinātāk un jēgpilnāk, nekā ja uz to pašu mērķi skrietu pa vistaisnāko ceļu! 

Tieši šādi – no notikuma notikumā – mēs, Šambungas, bungojot iesoļojām pavasarī! Mūsu Ceļš uz Lielo dienu – Pavasara Saulgriežiem sākās jau nedēļu pirms šī brīža – ar ritmu un balsu vingrināšanu un saulīšu pīšanu. Lai 16.martā vietā ar zīmīgu un atbilstošu nosaukumu un atrašanās vietu – studijā Pa Saulei pašā Rīgas sirdī – stāstītu savu gadskārtu, svētku un būtības Stāstu. Laura un Arnitas pļāpāšana un dziedāšana rosinoši iedarbojās uz mums un, šķiet, arī uz foršajiem vakara ciemiņiem. Ciemiņu bija tieši tik daudz cik mūsu – līdz ar to visas dabūjām kāda rokās paceļot laikā. Īpaši spilgts ceļojums izvērtās vienām no mums – Sajūtu Šambungām, kuras tika pie jaunas saimnieces – Baibas! Lai jums abām vērtīgs un priecīgs ceļojums pa dzīvi!

Jau pēc pāris dienām mūsu ceļš veda uz Dobeli – uz mūsu jau iemīļoto vietu salonu „Harmonija”, kurā saimnieko visādu skaņu māksliniece Inga. Mirkli pirms Lielās dienas ar šejienes zinātkārajiem un viedajiem draugiem  parunājāmies gan par šī brīža būtību  un nozīmi, gan citām Laika līnijām – sākot ar gadskārtām, beidzot ar Maiju kalendāru. Tās visas kopā veido Visuma plūsmu, visam ir nozīme.

 Nākamajā rītā cēlāmies agri, lai piedzīvotu Sauli, kura tieši 4 minūtes pēc uzlēkšanas, ielēca Auna zvaigznājā – tātad Pavasarī! Šo mirkli noķērām ceļā uz Pokaiņiem. Visu iepriekšējo dienu sniga, ziema tā kārtīgi piemiedza ar aci. Bet Pavasara pirmajā dienā Saule žilbināja jau no uzlēkšanas brīža un nepārstāja to darīt visas dienas garumā! Maģiskais Pokaiņu mežs šajā dienā bija vēl maģiskāks, ļoti labvēlīgs un sadarbīgs – to izjuta gan Lauris un Arnita, gan lieliskā Jelgavas/Rīgas ezotērisko meiteņu grupa, ar kuru nenogurdami pa kalniem un lejām, celmiem un saknēm izstaigājām, izdziedājām un izzinājām gan mežu, gan kosmosu.