Rezonējošā bungu darbnīca

.

Kā smejas tie, kuriem nākas ik pa brīdim “stāvēt savos stendos” festivālos un pasākumos, nekad nav laika paskatīties pat uz blakus esošā stenda saimnieku, kur nu vēl pa īstam iepazīties.

Kaut zināmi savā starpā ir visi. Jo ir jākonsultē, jābungo, jāmasē, jāper ar slotiņām, jādod degustēt, jāspēlē, jātirgo – katram savā sfērā jāstrādā. Tieši šādā veidā mēs, Šambungas, vairākos festivālos esam pamanījušās gongu meistaru Andra un Ingas Graumaņu gongus, kuri ir rosījušies akurāt metra attālumā.

Bet gan šajos pasākumos, gan citkārt rezonē gan bungas, gan gongi. Un arī savā tarpā tie rezonē. Bet rezonanses būtība ir tāda, ka kam lemts sastapties, sastapsies, kam lemts notikties, notikties. Ja lemts Graumaņiem savu mūzikas instrumentu kolekciju papildināt ar pašu gatavotām bungām, tad tas agri vai vēlu notiks.

Andris un Inga atbrauca ļoti, nu ĻOTI tveicīgā augusta dienā ar divām briežu ādām. Diemžēl (vai par laimi?) viena no ādām pēc karstā ceļojuma karstā auto par sevi pārliecinošu iespaidu neradīja. Tas ietekmēja – neko daudz – vien bungu izmērus. Sākotnēji iecerēto lielo vietā abiem sanāca katram pa vidējām, kas, kā nebrīnāmies, izrādījās viņu dzīvesveidam un darbam visatbilstošākās.

Pēc atsvaidzinošas peldes mūsmāju ezerā Rezonējošā bungu darbnīca varēja sākties. Tā kā Andris un Inga mūsmājās varēja ciemoties divas dienas, nevajadzīga steiga izpalika. Pirmajā vakarā līdz pat tumsiņai tika veikti pamatdarbi – dīrāta āda, piegrieztas un uzstieptas bungas varen rezonējošā pērkona stiprinātas. Nākamajam rīta cēlienam atlika smalkie un patīkamie darbi – kaut ko pievilkt, kaut ko palaist vaļīgāk, kaut ko izlīdzināt, bet galvenais – žāvēt un priecāties par skaistajiem rakstiem. Jā, tas bija vislielākais brīnums – abas bungas, saliktas kopā, veido lidojošu pūķi. Bet atsevišķi skatot Andra bungās zīmējas vīrišķīga, taisna līnija, kā bulta, kas skrien uz mērķi, savukārt Ingas – daudz izkaisītu pērlīšu. Īsti arhetipiski – vīrietis mednieks un sieviete vācēja.

Visam ir savs laiks un sava vieta. Gongi ceļ debesīs un ļauj sapņot. Bungas sazemē un ļauj, nē, pat liek sapņus realizēt. Viens ar otru mijas, viens otru papildina, viens ar otru rezonē.