Gadu mijas bungu darbnīca “5 G…ara, gara diena”

.

Mēs, Šambungas, gandrīz katru stāstu sākam ar praksē pārbaudītu atziņu, ka bungas maina cilvēku dzīves.

Pareizāk sakot, savas dzīves rada, dzīvo un maina paši cilvēki, bet bungas visu šo plūsmu palīdz ievirzīt un paātrināt, turklāt ĪSTAJĀ virzienā.

Šīs atziņas spilgts un dzīvs piemērs ir Edgars, kurš pirms pāris mēnešiem kopā ar brāli Artūru mūsmājās radīja savas bungas. Un, skat, pašā Vecgada vakarā Edgars ar savām bungām ir atkal pie mums. Un ne tikai ar bungām, bet arī ar savu Mīļo Cilvēku – Zani. Viņu sastapšanās un atkalsastapšanās stāsts ir maģisks un vienlaikus loģisks. Pirms 5 G…adiem abi satikās vienā burgernīcā Gērnsijas salā, abi jauni, aizrautīgi un pasauli iepazīt alkstoši. Un toreiz nolēma – ja pēc 5 gadiem katrs vēl nebūs izveidojis savu ģimeni, tad “metīs kauliņus kopā un dibinās cilti”. Un nu, pēc 5 G...adiem, izceļojušies katrs pa savu dzīvi un plašo pasauli, abi ir kopā. Un mums, Šambungām, labpatīk piebilst – abi atkalsastapās PĒC Edgara viesošanās pie mums un savu bungu radīšanas.

Vispār jau Edgars gribēja paņemt vienu riņķi, lai pats savās mājās uztaisītu bungas Zanei. Bet īstais laiks un vieta pienāca šeit un mūsmājās. Kā Zane ieminējās – laikam viņa visu gadu labi uzvedusies, ja jau saņem šādu negaidītu un lielu dāvanu. Jā arī tāpēc. Un vēl tāpēc, ka mums bija ienākusies viena milzu brieža āda, no kuras gan pāris dienas pirms, gan pēc Jaungada sagaidīšanas tapa šīs, tās, un vēl šitās, un tās arī. Un Zanes bungas.

Zanes bungas tapa rituālā noskaņā starp diviem īstiem Vecgada un Jaungada rituāliem, starp divām šamaniskām pastaigām un daudz ēdienreizēm – kā jau svētkos. Ak jā, un vēl dziesmas “Gara, gara diena” pavadībā. Jo diena no 31.decembra rīta līdz 1.janvāra vakaram allaž izvēršas gara. Mierīgi, raiti un labā sadarbībā starp Edgaru un Zani, Laurim nedaudz piepalīdzot un Arnitai fočējot un sacerot stāstu. Un savu balsi tās ieguva tieši gadu mijā, kamēr Spēka aplī dega ugunskuri, kurus diriģēja tie paši jau pieminētie cilvēki un pārstāvji no citām pasaulēm. Varens atnāca jaunais gads. Atliek vien dzīvot katru mirkli tajā, ko visi paši esam saģenerējuši. Atpazīt, pieņemt un lietot. Līdzsvarā starp debesīm un zemi – nu gluži tā, kā sanāca Edgaram ar savu bungu kosmisko skanējumu un Zanei ar savu bungu zemes vibrāciju.

Tā, lūk, dzīvē notiek. Pēc 5 G…adiem pienāk viena G…ara gara diena, kurā top bungas – kā vienas no 5…cām no viena brieža.