Meistarīgo Meistaru bungu meistardarbnīca

.

Meistari mēdz būt visādi, arī vārda un runas meistari. Bet ne par viņiem šis stāsts. Šis ir par tiem meistariem, kuri garās runās neizplūst, bet gan uzreiz ķeras vērsim (meistardarbam) pie ragiem (pirmā valdziņa, dūriena, vērpiena, utt.utj.). Kad pirms kāda mēneša mēs savā Šambungu virtuālajā pastkastītē saņēmām ziņu “Veseli! Ir brieža āda, gribas bungas”, sapratām – te nu ir darīšana ar riktīgu Meistaru. Tāpēc arī mēs liekos vārdos neizplūzdamas, adtbildējām ar “tehnisko informāciju”, respektīvi, “ko darīt ar ādu”. Nākamais solis tika sperts pēc pāris nedēļām – saņēmām zvanu un ziņu – jābrauc uz Tukumu bungas meistarīgi palīdzēt meistarīgi meistarot!

Pa ceļam uz Tukumu dzīve ar mums meistarīgi izspēlēja  gan Jaunbērzē pie jaunām ādām tikām, gan vienas no mums – Īstā mirkļa Šambungas satikās ar savu saimnieci Ievu un devās uz savām jaunajām mājām Saldū.

Marita patiesi ir Meistare – audēja, kura rada brīnumainas jostas, kreklus, brunčus un citas skaistas un vērtas lietas. Arī viņas draudzene Madara ir Meistare - keramiķe, kura pati savā ceplī no melnajiem māliem rada brīnumu lietas! Abas meistares mūs sagaidīja ar “klātu galdu” – Maritas mājas garāžā lielais galds bija klāts ar brieža ādu. No tās sanāktu divas bungas – lielās un mazās. Bet jau tūlīt abas saprata – abas vēlas lielās bungas… Ko nu? Ak jā, busiņā taču ir tikko saņemtās ādas! Ātri, ātri Meistars Lauris izmeklēja vispiemērotāko stirniņas ādu un tik pat ātri Meistare Marita ar brieža pieredzi pūrā šo ādu notīrīja gludu. Pa to laiku Meistare Madara apjauta, ka no brieža ādas taisīs gan lielās (sev), gan mazās – deviņgadīgajai meitai. Tā arī viss notika – čakli, veikli, meistarīgi. Lielās stirniņas bungas – Maritai, lielās brieža bungas – Madarai, mazās brieža bungas – meitēnam. Kā jau stāsta sākumā minēts, ar tukšām runām Meistari neaizraujas, bet par aušanu, par mālu, par dabu, par dzīvi parunājām gan. Un neiztika arī bez abu kurzemnieču humoriņa – brīžiem pat “pamelna”.

Ak jā, visam pa vidu mūs apciemoja jogas Meistare Agnese ar dēlēnu sākumskolnieku dzīves meistaru Jurģi. Un Ceļa Šambungas atrada savus saimniekus un savas mājas Tukumā. Meistarīgi!