Bungu darbnīca skaņās un ritmos

.

Nedēļas nogale ar skaņas un ritmu pavēlniekiem Aivaru un Ingu

Kādā saulainā septembra nedēļas nogalē Dabas bungu darbnīcā pie savām bungām tika dziedoši skanošo instrumentu (Tibetas bļodu, zvanu, gongu un nu jau arī šambungu) meistare Inga no Dobeles un Laika un dažādu bungu ritmu pārvaldnieks Aivars. Abu gatavība pašiem radīt savu instrumentu bija tik stipra, ka varenas saimniecības namamāte Inga atrada tam laiku pašā karstākajā ražas novākšanas brīdī, un arī Tolteku kalendāra konsultants un koncertējošs bundzinieks Aivars izbrīvēja veselu nedēļas nogali!

Bungas tapa kopā ar Lauri un Arnitu īsteni „vaildīgā” atmosfērā meža pļavā, kur ik pa brīdim ciemojās brieži, lapsas, mežacūkas un pat vilki, nemaz nerunājot par susuriem, kraukļiem un citiem draugiem. Gan Inga, gan Aivars izvēlējās paši apstrādāt un sagatavot ādu, izgriezt formu un uzvilkt bungas. Protams, Lauris nenogurstoši rādīja, stāstīja un palīdzēja šajā atbildīgajā procesā, savukārt Arnita gādāja par labvēlīgo fona noskaņojumu. Vakarā žāvējām bungas pie ugunskura un ļāvāmies bungu aplim – kur „pie vārda” tika gan Aivara un Ingas jaunās, gan arī BunguBungas un kas to vairs atceras, varbūt vēl kādas. Kā daudzās šamanisko bungu meistarklasēs pieņemts - svaigās bungas tika ņemtas līdzi teltī uz naktsguļu. Nākamajā dienā bungas tika žāvētas netipiski siltajā rudens saulītē un ar katru mirkli aizvien vairāk ieguva sev vien raksturīgo izskatu, skanējumu un vibrāciju. 

Pēc kāda laika, apvaicājoties, kā bungām klājas, uzzinājām. ka Aigara dzīvoklī (3.stāvā!!!) pēkšņi parādījušās interesantas pēdas no kamīna līdz logam. Bungas ir dzīvas, tā ka nav pat jābrīnās :). Savukārt Inga savējās jau ir sapucējusi un saeļļojusi ar aromātiskajām eļļām - pa sievišķīgo!